تماس با ما

هرگونه پیشنهاد و انتقاد خود را با ما در میان بگذارید

در تجزیه و تحلیل مدار های الکتریکی در برخی موارد با اجزایی مواجه میشیم که غیر خطی ان یعنی نمودار مشخصه آنها خط مستقیمی که از مبدا مختصات میگذره نیست، در چنین حالت هایی بدست اوردن مشخصه مدار به راحتی امکان پذیر نیست و نیاز به عملیات پیچیده ریاضی داره، در برخی شرایط خاص میشه از تقریب هایی برای راحت تر کردن محاسبات استفاده کرد که تقریب سیگنال کوچک یکی از این تقریب هاست.

ادامه مطلب: تحلیل و تقریب سیگنال کوچک اجزای غیر خطی

سلف عنصری است که انرژی الکتریکی را در یک میدان مغناطیسی ذخیره میکنه،نحوه عمل سلف در مدار به اینطوریه که وقتی جریان عبوری از اون تغییر کنه در مقابل تغییر جریان از خودش مقاومت نشان میده و دو سر آن اختلاف پتانسیل به وجود می آید، برای اینکه مقدار این اختلاف پتانسیل رو مشخص کنیم باید یه کم در مورد ساختار سلف و نحوه عمل اون بدونیم

ادامه مطلب: سلف ها (القاگر) و معادلات مربوطه

خازن: خازن قطعه ای است که در خود بار الکتریکی ذخیره میکند. میزان باری که یک خازن در خود ذخیره میکند به عاملی بستگی دارد که به آن نمودار مشخصه خازن میگن (البته از لحاظ فیزیکی ظرفیت یک خازن به نوع خازن، ولتاژ دوطرف آن، جنس صفحات به کار رفته در ساخت خازن و ... بستگی داره که همه اینا روی این نمودار مشخصه تاثیر میزارن).

ادامه مطلب: خازن ها و معادلات مربوطه